Jiří Hájek: Cesty jógy (historie, význam a účel jógových cvičení)

Kulturní komise Obecního úřadu v Libošovicích ve spolupráci s Občanským sdružením Malechovice (OSM) srdečně zvou širokou veřejnost v rámci třetího večera přátelských setkání se zajímavými lidmi na besedu s certifikovaným lektorem jógy Jiřím Hájkem z Vyskře, která proběhne v hotelu Český ráj v Libošovicích v pátek 30. října 2009 od 19 hodin (vstupné 20,- Kč).

Chcete získat dobrou fyzickou a psychickou kondici? Hledáte vnitřní klid a harmonii? Chcete poznat sebe sama a tak odhalit tajemství celého Vesmíru? Podrobnosti o cvičení jógy, které je vhodné pro ženy a muže všech věkových kategorií, se dozvíte právě na této besedě. Opravdoví zájemci pak mohou využít nabídky Jiřího Hájka a zapojit se do kurzu, který probíhá každý čtvrtek od 19 do 20:30 hod. na Obecním úřadě na Vyskři.

AKTUALIZACE: A jaké to vlastně na setkání bylo popisuje podrobně Jičínský deník„Na krátkou procházku z dlouhé cesty, kterou jóga v dějinách lidstva prošla, pozval zájemce v pátek 30. října do Hotelu Český ráj certifikovaný cvičitel jógy Jiří Hájek z Vyskře. Dvanáct Libošováků společně s třinácti přespolními bylo v úvodní části večera seznámeno s dávnou historií jógy sahající hluboko před náš letopočet. Archeologické vykopávky dokládají, že již dávná indická civilizace znala blahodárné působení cvičení a způsobu stravování na lidský organismus. Současný uspěchaný životní styl a blahobyt západního světa způsobují lidem řadu zdravotních i psychických potíží. Mnohem lepší a účinnější než různé medikamenty je pravidelná chvilka klidného soustředění spojená s hlubokým dýcháním a protažením těla.

Jednoduché cviky na protažení svalů celého těla a potřebné uvolnění vnitřních orgánů si mohl každý hned vyzkoušet. Doslova od hlavy k patě jsme, sedící na své židli, zkusili velmi jednoduchá cvičení. Milý, hladivý hlas zkušeného lektora Jiřího Hájka nás vedl k překvapivě rychlému, příjemnému uvolnění. Následující dotazy byly věcné i všetečné, odpovědi zajímavé, inspirující a povzbudivé. Zlepšit kvalitu svého života může každý, kdo najde dost vůle a vytrvalosti cvičit denně, nejlépe časně zrána a navečer. Z mnoha desítek jógových cvičení se na protažení a uvolnění celého těla běžně používá 32. Jde jen o to rozhodnout se, začít a nepřestat.“

Zdroj: Český ráj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *