Přednáška ze záchranné stanice Huslík u Poděbrad

Dnes jsme se téměř v plném počtu zúčastnili přednášky (32 dětí) – besedy s Jakubem Vaňkem ze záchranné stanice Huslík u Poděbrad, která je součástí Ekocentra Huslík (dříve v Pátku u Poděbrad). Přednáška se konala ve 2.A. v ZŠ a skládala se z několika částí – představení činnosti záchranné stanice a příběhy vybraných zvířat s fotodokumentací, ukázka živých obyvatel záchranné stanice, kvíz s odměnami a diskuze s dětmi.
????????????????????

Dozvěděli jsme se například, za jakých okolností zvíře potřebuje naši pomoc, kam se v případě nálezu zraněného živočicha obrátit o pomoc, proč se můžeme dotýkat ptáků, ale savců ne a spoustu dalších zajímavostí. Naučili jsme se také se rozlišit ježka východního od západního na přinesených živých zvířatech a pan Vaněk nám dokonce ukázal, jak fungují speciální svaly ježčího břicha při svinování do kuličky. Kromě ježků jsme na vlastní oči viděli netopýra rezavého i jeho blanité křídlo a slyšeli jsme, jaký pískavý zvuk vydává v ohrožení.
????????????????????

Zlatým hřebem přednášky byla ukázka patnáctiletého „dědečka“sovy pálené, každý kdo chtěl, si ho mohl pohladit po zádech. Ani když jsme se maximálně ztišili, nebylo slyšet, jak sova mává křídly.

Následovala soutěž o několik pexes s obrázky zvířat ze záchranné stanice. Vyhrál je ten, kdo uměl správně odpovědět na otázku a přihlásil se první. Otázky se týkaly toho, co jsme se dnes naučili a děti se vždy hlásily v hojném počtu se správnými odpověďmi. Na konci besedy měly děti prostor se zeptat na to, co je zajímá. Některé dotazy byly opravdu zapeklité – třeba, jestli ježek vidí černobíle nebo barevně. Dnešní odpoledne jsme si maximálně užili a děti byly pochválené za pěkné chování a dobré znalosti
????????????????????????????????????????

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *