Natírání ptačích budek 8.2.2016

Pondělní odpoledne bylo ze začátku slunečné a i když trochu foukalo, přece jen bylo počasí příhodné pro schůzku venku. Našli jsme první hmyzí nedočkavce: ruměnici pospolnou a tři včely medonosné. Poznávali jsme stromy: topoly bílé a douglasku tisolistou. Připomněli jsme si výlet za největším českým stromem, kterým je právě douglaska na Jablonecku, měří 64 m a 10 cm. Pojedeme se na ni podívat v rámci programu ČSOP Klenice Setkání s přírodou 19.3.2016.

Na Hrázi ještě byly krásné šípky, a tak jsme ochutnali čerstvou vitamíny nabitou šípkovou marmeládu. Poté jsme se vrhli na natírání budek u Pavly na dvorku, většina z nás natřela alespoň jednu. Kdo zrovna nenatíral, mohl podle klíče určovat větvičky stromů a keřů nebo zkusit  poznávačku semínek, kterou připravila Lenka. V poznávačce byla celkem jednoduše určitelná semínka (např. čočka, fazole nebo vlašský ořech), ale i větší záludnosti, které už nepoznal každý ani když měl v ruce určovací klíč (např. cizrna, len nebo loupaná dýňová semínka). Jako perličku na závěr měly děti možnost určit bílý mák.

Pokud maminky objeví skvrny od barvy na oblečení, doporučujeme přeprat v ruce vlažným mýdelným roztokem a poté doprat v pračce. Používali jsme vodou ředitelnou lazuru na dřevo balakryl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *