Načítám Akce
Vyhledat Akce

Nadcházející Akce › Výlety a akce s ČSOP Klenice

Navigace pro seznam (Akce)

Květen 2019

Pojďte s námi za obojživelníky

25.5.2019 @ 9:00 - 12:00

Terénní pěší exkurze. Sraz v 9.00 hod. na návsi obce Nepřívěc. Se strážcem přírody a hydrobiologem Mgr. Radomírem Studeným se vydáme do nově vybudovaných vodních tůní u obce Nepřívěc. V loňském roce se nám podařilo díky zaměstnaneckým sbírkám vyhloubit 10 nových vodních ploch, půjdeme se tedy podívat, zda a jak je obojživelníci obsadili. Sraz je v 9:00 na návsi v obci Nepřívěc - https://mapy.cz/s/3pGDs. Vezměte si, prosím, dobré boty ideálně holiny a dlouhé kalhoty.

Zobrazit více »
Červen 2019

Za hvozdíkem písečným a dalšími zajímavostmi

8.6.2019 @ 8:00 - 17:00

Autobusová exkurze: Sraz v 8.00 hod. v ulici Václava Klementa na zastávce MHD před Bondy. Naší první zastávkou bude hvozdík písečný, jehož se díky záchrannému programu podařilo zachránit doslova za pět minut dvanáct. Tato kriticky ohrožená rostlina vyrůstá výhradně v České republice v Národní přírodní památce Kleneč poblíž Roudnice nad Labem v okrese Litoměřice. Počátkem 20. století rostl hvozdík písečný český ještě hojně také na stráních u nedaleké obce Vražkov. Postupně však došlo ke změně biotopu (zarostl dřevinami) a okolo…

Zobrazit více »

Za motýly a růžemi galskými na Chlum

22.6.2019 @ 9:00 - 13:00

Kde: sraz v 9.00  u hospody Na Statku v Nepřevázce Terenní pěší exkurze S průvodcem, emeritním pracovníkem Národního muzea RNDr. Antonínem Kůrkou, se vypravíme za motýly, brouky, růžemi galskými a dalšími zajímavostmi do přírodního parku Chlum. Území bylo v nedávné době vyhlášeno pro svou výjimečnou přírodovědnou hodnotu jako přírodní památka. Pojďte se spolu s námi pokochat planě rostoucí růží s omamnou vůní, motýly,kteří nám z krajiny pomalu mizí, ale zde stále nacházejí útočiště.

Zobrazit více »
+ Export Events