O nás

Přihlášení dětí na příměstský tábor 2023

Letos budeme pořádat náš první příměstský tábor. Hlavním partnerem a základnou nám bude dolnobousovská škola, kde budeme využívat služeb jídelny a případně zde budeme mít zázemí v případě nepříznivého počasí. Jinak se zde budeme zdržovat minimálně a budeme podnikat výlety po okolí, spojené s poznáváním přírody, budeme hrát hry a smysluplně trávit společný čas. Provoz tábora je spolufinancován prostřednictvím OPS pro Český ráj ze zdrojů Evropské unie a podařilo se tedy docílit příznivé ceny 1400 Kč. V této ceně mají děti zajištěno celodenní stravování (ranní svačina, oběd, odpolední svačina) a pitný režim a postaráno o ně bude od 8 – 16:30 hod. Dále děti obdrží různé materiály, bude jim hrazeno cestovné na výlet atd. Tábor je vhodný pro děti z obou stupňů ZŠ (6 – 15 let). Pro více informací můžete kontaktovat přímo nás vedoucí. na viděnou se těší Lenka Hejnová (602 557 321) a Pavla Bartková (608 871 208). Pokud máte o tábor zájem, stačí vyplnit základní údaje v přihlášce a budeme vás kontaktovat s dalšími informacemi.

Přihlášení dětí na kroužek na rok 2022/23

Jsme dvě a máme rády přírodu. A protože máme zároveň hodně dětí, je pro nás velmi důležité, jakým způsobem tráví svůj čas a chceme jim nabídnout možnost, aby z přírody čerpali co nejvíce radosti, poznatků a zážitků. V září 2015 jsme proto při Základní škole v Dolním Bousově založily Přírodovědný kroužek. Aktuálně se scházíme jednou za dva týdny v pátek a občas míváme akce i o víkendech. Od dubna 2016 jsme se zaregistrovali jako jeden z oddílů mladých ochránců přírody pod ZO ČSOP Klenice. Tato spolupráce nám otevřela nové možnosti, a to zejména účastnit se různých přírodovědných akcí, podílet se na odborné péči o krajinu, využívat materiální podporu a další.

Naším cílem je, abychom trávili co nejvíce času venku. Zhruba jednou za měsíc vyrážíme o víkendu na delší výlety a pořádáme i další zajímavé akce, jako jsou například různé přednášky, brigády nebo tvořivé dílny.

Na našich společných setkáních se detailněji seznamujeme s přírodou zejména v našem blízkém okolí. Učíme se přírodu nejen pozorovat, ale i lépe jí porozumět, poodhalit její tajemství, využít jejích darů a samozřejmě jí i pomoci a chránit tam, kde to je v našich silách. Skrze přírodu totiž nejvíce pomůžeme sami sobě, neboť z přírody pochází vše co máme a známe a pobyt venku v přírodě uzdravuje naše tělo i duši. V případě značně nepříznivého počasí probíhá program v prostorách školy. Na schůzky nosíme oblečení přiměřené počasí, které se může ušpinit, a s sebou pláštěnku (využije se třeba i jako sedátko), pití, tužku a případně i zápisník. O společně strávených chvílích si děti vedou kroniku a zápisky ze schůzek a akcí naleznete i na těchto stránkách. Přidat se k nám můžete kdykoliv během roku.