O nás

Přihlášení dětí na kroužek na rok 2020/21

Jsme dvě a máme rády přírodu. A protože máme zároveň hodně dětí, je pro nás velmi důležité, jakým způsobem tráví svůj čas a chceme jim nabídnout možnost, aby z přírody čerpali co nejvíce radosti, poznatků a zážitků. V září 2015 jsme proto při Základní škole v Dolním Bousově založily Přírodovědný kroužek. Zájem mezi dětmi byl veliký, a tak se obvykle scházíme ve dvou skupinách, rozdělených na menší a větší děti. Zatímco schůzky jsou takto rozdělené, naprostá většina dalších akcí (výlety, brigády, přednášky atd.) probíhají společně pro všechny děti. Od dubna 2016 jsme se zaregistrovali jako jeden z oddílů mladých ochránců přírody pod ZO ČSOP Klenice. Tato spolupráce nám otevřela nové možnosti, a to zejména účastnit se různých přírodovědných akcí, podílet se na odborné péči o krajinu, využívat materiální podporu a další.

Naším cílem je, abychom trávili co nejvíce času venku. Zhruba jednou až dvakrát za měsíc vyrážíme o víkendu na delší výlety a pořádáme i další zajímavé akce, jako jsou například různé přednášky, brigády nebo tvořivé dílny.

Na našich společných setkáních se detailněji seznamujeme s přírodou zejména v našem blízkém okolí. Učíme se přírodu nejen pozorovat, ale i lépe jí porozumět, poodhalit její tajemství, využít jejích darů a samozřejmě jí i pomoci a chránit tam, kde to je v našich silách. Skrze přírodu totiž nejvíce pomůžeme sami sobě, neboť z přírody pochází vše co máme a známe a pobyt venku v přírodě uzdravuje naše tělo i duši. V případě značně nepříznivého počasí probíhá program v prostorách školy. Na schůzky nosíme oblečení přiměřené počasí, které se může ušpinit, a s sebou pláštěnku (využije se třeba i jako sedátko), pití, tužku a případně i zápisník. O společně strávených chvílích si děti vedou kroniku a zápisky bze schůzek a akcí naleznete i na těchto stránkách. Přidat se k nám můžete kdykoliv během roku.