Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Schůzka – mladší děti – výlet do Vlčího Pole

22.3.2017 @ 14:45 - 16:45

Ve středu 22.3. jsme jeli na krátký výlet do Vlčího Pole. Hned na kraji lesa kvetly jaterníky – podléšky. Potom jsme viděli skokany hnědé a ropuchy, čolky obecné a chuchvalce žabích vajíček. Také jsme objevili soví vývržky. V lese potom políčka kvetoucích bledulí, petrklíče, plicník, poupata sasanek, rašící semenáčky stromů a kvetoucí keříky voňavých lýkovců.

S dětmi jsme se soustředili na mrtvé dřevo. Zjistili jsme, že je překvapivě plné života. Pod zbytky kůry v trouchu žijí kolonie mravenců, stínky a další půdní organismy. Viděli jsme také velkého střevlíka, který tam přečkal zimu. Pod kusem padlého kmene měla svou skrýš myšice – poznali jsme to podle vyhlodaných pecek a žaludů. Tlející pařezy byly plné různých hub a bílého podhoubí, mechů a lišejníků. Někde už klíčily semenáčky stromků a dalších rostlin.
Prohlédli jsme si pobytové stopy – lože srnek, trus divokých prasat. Dokonce jsme našli zbytky hostiny nějakého dravce, který si „pochutnal“ na ropuše obecné. Zbyla po ní svlečená kůže s jedovými žlázami, lebka s očima a spousta drobounkých vajíček.

U Hraběnčiny studánky jsme se umyli a napili, a pak jsme už pospíchali k autům, aby na nás rodiče u školy nemuseli čekat.

Podrobnosti

Datum:
22.3.2017
Čas:
14:45 - 16:45
Rubrika Akce:
Štítky Akce:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *