Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Soutěž Zlatý list – krajské kolo

11.5.2018 @ 8:00 - 17:00

Díky skvělým výsledkům na oblastním kole, postoupila dvě naše družstva z nejmladší a nejstarší kategorie na krajské kolo Zlatého listu, které  proběhlo 11. 5. 2018 v Prachově. I když spadáme pod jiný kraj, než Královéhradecký, pravidla soutěže naši účast zde umožnila (do Prachova máme mnohem blíž, než do pražských Hostivic, kde proběhlo krajské kolo pro Středočeský kraj).

Za Přírodovědný kroužek z Dolního Bousova přijela dvě šestičlenná soutěžní družstva. Za kategorii nejmladších Adam a Matěj Havelkovi, Jakub Olbrich, Tomáš Olbrich, Maya Hejnová a Ondřej Dlask a za kategorii nejstarších Alžběta Bartková, Leona Jakubcová, Petr Jakubec, Josef Hruška, Jan Černohorský a Pavel Sýkora.

Na trase dlouhé 1,6 km bylo 8 stanovišť (botanika, savci, herpetologie, dendrologie, geologie, práce pro přírodu, ochrana přírody a ornitologie) a součástí většiny z nich byla i poznávačka. Družstva se rozdělila na dvě hlídky po třech dětech a v závěru se získané body obou hlídek sčítaly. Úspěchu na krajském kole předcházel trénink na schůzkách kroužku. V pátek 11.5. pak v konkurenci 120 dětí z celého kraje (Jaroměř, Náchod, Hradec Králové, Jičín…) naši nejmladší a nejstarší shodně vybojovali krásná druhá místa. Všem dětem patří velká pochvala a rodičům poděkování za pomoc s dopravou.

Podrobnosti

Datum:
11.5.2018
Čas:
8:00 - 17:00
Rubrika Akce:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *