Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Společná schůzka – výlet na včelí farmu

12.4.2019 @ 14:45 - 18:30

12. 4. byl velmi chladný den a my jsme se vydali na na včelí farmu Aleše Křoviny do Dolánek u Malé Bělé. Farmář uměl dobře mluvit, jednoduše dětem vysvětlil všechno důležité kolem včel: jak mají uspořádaný úl, jakým způsobem mladušky krmí larvy, aby se z nich vylíhly další dělnice, trubci nebo nová královna; jak se chovají včely během roku. Viděli jsme vnitřek úlu. Naštěstí bylo velmi chladno, tak včelky nebyly příliš aktivní :-) a obešlo se to bez jediného žihadla.
Byli jsme se podívat  ve stáčírně medu, kde byly stroje na odvíčkování medových pláství a velký medomet, ze kterého byl med přečerpáván přes sítko do plnicího stroje. Lahev s medem je plněna s přesností na 1g. Viděli jsme také ošetření nových úlů parafínovou lázní – aby se prodloužila jejich životnost. Každý si v obchůdku mohl koupit různé druhy medu – květový, medovicový nebo pastovaný – jak má kdo rád. K mání byly také vinuté a lité svíčky ze včelího vosku.
Nakonec děti vyplňovali křížovku se včelí tématikou. Dověděly se z ní, co je ještě důležitější včelí činností, než výroba medu: opylování. Zpáteční cesta uběhla rychle a pohodlně autobusem.

 

Podrobnosti

Datum:
12.4.2019
Čas:
14:45 - 18:30
Rubrika Akce:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *