Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Výlet do Liberce

7.12.2018 @ 8:00 - 15:00

V pátek 7. 12. bylo ředitelské volno, tak jsme s kroužkem vyrazili na předvánoční výlet do Liberce. Výletu předcházela potravinová sbírka pro zvířata z útulku a záchranné stanice Archa v Liberci. Vybralo se spousta granulí, konzerv, pamlsků, zrní, ořechů a ovoce, i hračky pro zvířata, obojky a vodítka… Z našich dárků měli v útulku a ZS velkou radost.

Náš výlet ale začal v Botanické zahradě. Prošli jsme společně všechny pavilony a skleníky, potom měly děti půlhodinový rozchod. Před polednem jsme si zahráli bingo s názvy nejzajímavějších exponátů místní zahrady. Losování názvů bylo velmi napínavé a ceny obdrželi všichni vítězové (za řádek, sloupec, diagonálu i celý kompletní tiket). Aby to nebylo líto dětem, které nevyhrály, každý dostal cenu útěchy: světýlko na klíče ve tvaru medvěda Sněhulky.
Důkladně jsme se občerstvili a vydali jsme se do ZS a útulku. Po vyložení potravin jsme se byli podívat na zvířata umístěná v ZS. Paní průvodkyně nás seznámila s obvyklými případy, kdy je potřeba zvířatům pomoci: rybářské háčky a vlasce, posekání sekačkou, kontakt s montážní pěnou či asfaltem, popálení dráty vysokého napětí ap. Viděli jsme ježky, králíka, vránu, krkavce, sojku, výry, poštolky, orla a dokonce i vlaštovku. Do útulku se psi a kočky dostávají z mnoha důvodů: zestrárlí nebo nemocní majitelé, zdravotní problémy zvířat (které vyžadují často nákladnou péči), charakterové vady psů z nezvládnuté výchovy ap. Z výkladu nás překvapilo například to, že se obzvlášť špatně umisťují černí psi.
Výlet jsme si všichni dobře užili, jsme plni dojmů a jistě budeme všichni dlouho vzpomínat.

Potravinová sbírka

Potravinová sbírka (1)

 

Podrobnosti

Datum:
7.12.2018
Čas:
8:00 - 15:00
Rubrika Akce:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *