Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Výlet do mokřadů v Jablonném v Podještědí

16.6.2018 @ 8:00 - 17:00

V sobotu 16. 6. jsme se vydali na výlet organizovaný ČSOP Klenice. Cílem byly mokřady sdružení Čmelák, Bílé skály a Zdislavina studánka u Jablonného v Podještědí.
Mokřady jsme procházeli s průvodkyní Dášou ze sdružení Čmelák. Pod jejím vedením jsme prošli rozsáhlé území s osmi různě velkými tůněmi, které před lety vykoupili, vyčistili a zrevitalizovali. Zlatým hřebem programu byla tichá procházka lužním lesem a odchyt a určování živočichů z tůní. Chytili jsme například jehlanku válcovitou, několik larev dravého brouka potápníka-jedna z nich napadla malou rybku střevličku. Larvy motýlic, jepic, vážek; klešťanku, splešťuli, pulce skokana a ropuchy, okružáka a bahenku, roztoče voduli a bodavého brouka boduli… Všem se nám neobvyklý pestrý program velmi líbil.
Oběd jsme strávili v příjemné samoobslužné restauraci Pivnice. Odtud jsme se pěšky vydali na PP Bílé skály, které připomínají obří slony. Létalo tam hodně perleťovců…
Nakonec jsme se prošli ke Zdislavině studánce, kde jsme se důkladně osvěžili pramenitou živou vodou, a pokračovali jsme do centra Jablonného. Tam jsme se po krátkém zmrzlinovém osvěžení sešli pod čapím hnízdem u autobusu ke zpáteční cestě. Cestou nazpátek jsme soutěžili o pěkné publikace s přírodovědnou tématikou.

Podrobnosti

Datum:
16.6.2018
Čas:
8:00 - 17:00
Rubrika Akce:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *