Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Výlet do Turnova a okolí

7.4.2018 @ 8:30 - 16:30

V sobotu 7. 4. jsme vyrazili na celodenní výlet do úplně jiného cípu Českého ráje-k Turnovu. S perfektním průvodcem Vítem Preislerem jsme navštívili malebné údolí Jizery, Vazovec. Jmenuje se podle jilmu vazu, ale z posledního jilmu vazu zde zůstalo jen torzo pařezu. Ve Vazovci jsme si prohlédli zbytky středověkých valů a mlýnský náhon. Došli jsme parkem až do Dolánek, do Domu přírody Českého ráje. Je zde velmi zajímavá expozice, kde se můžete dovědět, jak vznikly Trosky nebo přeměněné horniny, jaké byliny a hmyz žijí v Českém ráji a mnoho dalšího.

Potom jsme se vypravili s kladívky a majzlíky na zkameněliny mušlí. A každý z nás nějakou objevil a ukořistil. Přesunuli jsme se autobusem do Klokočí a navštívili soustavu jeskyní. Do největší z nich, jeskyně Postojna-Amerika, jsme se podívali všichni. Pak ale přišly na řadu jeskyně s obtížným vstupem, do kterých se člověk dostal jen po kolenou nebo plazením. U jedné z nich jsme našli mrtvou srnu strženou psem.

Protože byl ještě čas, mohli jsme se vydat k potoku, který obtéká vrch Kozákov, a dají se v něm najít různé druhy jaspisu a achátů. Každý z nás si nějaký ten kousek našel. Pak jsme už nastoupili zpáteční cestu. I z autobusu byly vidět nádherné scenérie-Bezděz, Ještěd a dokonce bílé Krkonoše. Také počasí bylo nádherné, tak se výlet opravdu vydařil.

 

Podrobnosti

Datum:
7.4.2018
Čas:
8:30 - 16:30
Rubrika Akce:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *