Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Výlet na Josefovské louky

21.10.2017 @ 7:30 - 17:00

V sobotu 21.10. jsme se vydali na první velký výlet v letošním školním roce. Vyjeli jsme brzy ráno, abychom byli v 9 hodin na Josefovských lukách, kde na nás čekal zkušený průvodce, pan Břeněk Michálek. Ukázal nám tůňky , kde žijí kuňky, ropuchy a skokani (dva skokany nám den předtím odchytil, takže jsme viděli živé exempláře) a také největší vodní brouk v Čechách: vodomil (až 5 cm).

Ptačí park Josefovské louky jsou první soukromou ptačí rezervací v Česku. Vysvětlili jsme si, jakým způsobem jsou zavlažovány Josefovské louky, proč je tu tolik ptactva a na modelu krajiny nám pan Michálek předvedl, jak funguje při povodni regulovaná řeka a jak přirozené říční meandry. Viděli jsme kmen ohryzaný bobrem evropským, střízlíka, strnada a konipáska. Víc se vidět nedalo kvůli mlze.

V Jaroměři jsme dále navštívili záchrannou stanici pro handicapovaná zvířata. Tady jsme si prohlédli čápy, čejku, labutě, husici nilskou, polární lišku, mluvící straku, dravce a sovy, netopýry, užovku amurskou…absolvovali jsme krátký program o funkci ZS, o tom, jak se tam zvířata dostávají ap. Zakoupili jsme si množství dřevěných suvenýrů, krmítko do knihovny…tím jsme také přispěli na chod stanice.

Následoval bod programu, na který se hlavně kluci nejvíc těšili: prohlídka Josefovské pevnosti a kasemat. Měli jsme štěstí na průvodkyni, která nám prohlídku zpestřila a měla pochopení pro malé děti. Takže jsme „kladli miny“ v chodbičkách k tomu určených, báli se ducha nespravedlivě oběšeného tesařského mistra a nakonec jsme šli i kousek v podzemí v úplné tmě. Do Bousova jsme dorazili přesně v půl šesté, plní zážitků a všichni spokojení.

 

Podrobnosti

Datum:
21.10.2017
Čas:
7:30 - 17:00
Rubrika Akce:
Štítky Akce:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *