Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Schůzka mladší děti

1.12.2017 @ 13:00 - 15:00

V pátek 1. 12. se sešlo 13 dětí. Byl krásný zimní den plný sluníčka, namířili jsme si tedy ven, na Bakovku. Na krmelišti jsme rozvěsili krmítka na semínka z PET lahví (vlastní výroby), krmítko na lojové koule a věnečky z arašídů. Za jedinou mrazivou noc může ztratit sýkorka až jednu třetinu své hmotnosti. Jsme rádi, že ptactvu můžeme ulehčit těžké období a budeme krmítka chodit často doplňovat.
Pak jsme se občerstvili i my teplým čajem, perníkem a čokoládou. Pokračovali jsme směrem k Rohatsku, kde rostou keře dočervena obsypané výbornými šípky. Děti si natrhaly domů na čaj. Na keři jsme pozorovali hálku žlabatky růžové, tak jsme si podrobně vysvětlili, jak a proč vzniká. Ochutnali jsme také zdravou čerstvou „šípkovou marmeládu“, která vznikne smáčknutím měkkého šípku. Je plná vitamínů, nakyslá a velmi chutná.
Polní cestou jsme se přesunuli k Červenskému rybníku a odtud k Továrenským nádržím. U 1. tabule NS jsme si povídali o kaprovi, jeho vývoji a stavbě těla. Při zpáteční cestě ke škole jsme si ještě dali poznávačku našich běžných stromů v terénu: topol, olše, modřín…

Podrobnosti

Datum:
1.12.2017
Čas:
13:00 - 15:00
Rubrika Akce:
Štítky Akce:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *