Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Soutěž Zlatý list – Prachov

20.4.2018 @ 8:00 - 17:00

Pátek 20. 4. byl ve znamení základního kola přírodovědné soutěže Zlatý list, na kterou jsme se vydali jako loni do Prachova (reportáž z loňského roku si můžete přečíst zde). Letos už jsme po loňských zkušenostech věděli, co nás čeká a řádně jsme se na soutěž připravili. V pátek 13. 4. jsme trénovali na fotbalovém hřišti „nanečisto“, to nám velmi pomohlo nejen tím, že si děti procvičily vědomosti, ale také v tom, že jsme správně nakombinovali trojice dětí do jednotlivých hlídek. V každé byl jeden „vedoucí“, který zapisoval správné odpovědi na testové otázky a měl svou skupinku „na povel“. Soutěžilo se ve třech kategoriích: nejmladší (1.-3. třída), mladší (4.-6. třída) a starší (7.-9. třída). V každé kategorii jsme měli jedno soutěžní družstvo šesti dětí, složené ze dvou hlídek po třech. Celkem se základního kola dnes účastnilo 90 dětí, zejména z Jičína.

Všechna naše družstva získala krásná umístění: Nejmladší a starší byli druzí, mladší děti třetí. U mladších dětí nutno dodat, že ze šesti dětí bylo pět čtvrťáků v kategorii 4.-6. tříd. Je to velký úspěch. 11. 5. se koná opět v Prachově krajské kolo, na které postupují všechna družstva, která se umístila na 1. a 2. místě. To znamená, že i naši nejmladší a nejstarší.

Po vyhodnocení soutěže jsme si prošli s průvodcem zahradu Muzea Přírody Českého ráje, kde jsme nadšeně pozorovali velkého brouka potápníka, čolky, žáby… Potom jsme šli na krátkou asi čtyřkilometrovou procházku Prachovskými skalami. Rozhlédli jsme se ze Šikmé věže po kraji a krátkým okruhem jsme se vrátili zpět do Prachova, kde na nás čekal autobus. Ještě při zpáteční cestě jsme se mohli kochat krásnými výhledy na Trosky a panorama Českého ráje. Celý den bylo krásně, teplo a nebe bez mráčku, proto jsme si všichni soutěžení patřičně užili. A ještě tip: v občerstvení mají opravdu velký výběr vynikajících nanuků.

Podrobnosti

Datum:
20.4.2018
Čas:
8:00 - 17:00
Rubrika Akce:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *