Kosení louky v NPP Rečkov

P1390019

Vzhledem k nepříznivému počasí v neděli 21.8., proběhlo plánované kosení louky v NPP Rečkov až ve čtvrtek 25.8.2016. Celkem se na brigádě sešlo 16 lidí, z toho zhruba polovina pracantů byla z Dolního Bousova. Dorazili jsme na louku, o kterou se staráme delší dobu. Před několika dny byla strojově posekaná, takže jsme celkem v pohodě hrabali seno. Přijel pán s malým nakladačem a kontejnerem. Když bylo potřeba sešlapat obsah kontejneru, aby se vešla další tráva, nastoupila parta hic – děti z DB. V čele s Tomášem, který na ně dohlížel, sešlapávali poctivě a všichni jejich zápal chválili.

Zbytek lidí pracoval zatím na druhé louce, která je 20 let neudržovaná: ostružiny nebývalých rozměrů, vodní bodláky, rákos, kopřivy, ostřice – prostě vysoký pichlavý porost. Nejhorší jsou drny vystupující nad terén – ztěžují chůzi s plnými náručemi trávy. Ale při dlouhodobé péči o louku tenhle problém mizí každým rokem.

Pracovalo se asi do 19ti hodin, pak jsme se přesunuli do restaurace Na Výsluní, kde jsme se dobře napili a najedli. Už u stolu jsme měli s dětmi velkou legraci, a celou zpáteční cestu jsme si vydrželi vyprávět vtipy…Už chápeme, proč firmy používají takovouhle práci ke stmelení kolektivu. To fakt funguje!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *